Naprawa wszystkich rodzajów skrzyń biegów
HYDRATEST
Jedyne urządzenie w północno-wschodniej Polsce!
Arrow
Arrow
Slider

WYMIANA OLEJU I KOMPLEKSOWE PRZEGLĄDY

przeprowadzamy wymianę statyczną oraz wymianę
dynamiczną przy zastosowaniu maszyny SILVER, która współpracuje z
samochodem. Używamy olejów najlepszych marek.

wymiana statyczna

wymiana statyczna, która polega na wymianie części oleju. Podczas całego procesu nowy płyn miesza się ze starym, który już nie spełnia swoich funkcji. Wymiana statyczna zapewnia około 40% do 60% wymiany całkowitego stanu oleju w skrzyni biegów.

WYMIANA DYNAMICZNA

wymiana dynamiczna, umożliwiająca całościową wymianę zużytego oleju na nowy. Skrzynia biegów zostaje dokładnie wypłukana przy zastosowaniu profesjonalnej maszyny. Ten rodzaj wymiany jest dużo skuteczniejszy oraz bezpieczniejszy dla waszego samochodu.

Czym różnią się dokładnie oba typy wymiany oleju? Metoda statyczna oparta jest na prawie grawitacji. Polega no odkręceniu kurka spustowego, w wyniku czego olej spływa do podstawionego naczynia, następnie uzupełnić poziom oleju, zastępując spuszczony nowym. Zaletą tej metody są jej niskie koszta. Niestety ma ona również wady. Kłopot w tym, że statyczna metoda wymiany oleju pozwala wymienić nie więcej niż 60 procent. Stosując ją, możemy być pewni, że reszta pozostała w chłodnicy oleju, bądź w przewodach, znacząco obniżając jakoś nowego oleju i obniżając jego parametry.

Dynamiczna wymiana polega na włączeniu w obieg smarowania skrzyni specjalistycznej maszyny, która wypycha zużyty olej, wtłaczając w jego miejsce nowy. Pozwala to na pełną wymianę, eliminuje błędy, które mógłby popełnić w trakcie całej operacji człowiek, umożliwia precyzyjną regulację ciśnienia oraz kontrolę kierunku przepływu oleju. Metoda dynamiczna to bezsprzecznie najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób wymiany oleju, polecany właścicielom samochodów przez wszystkich profesjonalnych mechaników i warsztaty.

Podczas wymiany – zarówno statycznej, jak i dynamicznej – wykorzystujemy oleje najlepszej jakości, aby pojazdy działały sprawnie. W trakcie wizyty nasi mechanicy dopasowują wymianę oleju przede wszystkim do typu skrzyni.